Strona z napisami do filmów - filmy


News
Napisy
Seriale
Filmy
Soft
Linki
e-mailZasady wymiany i zamawiania

Wymieniamy się płyta za płytę. Jeżeli w moim spisie znajdziesz coś co cię zainteresuje a sam masz coś czego ja nie mam - podeślij mi swój spis na maila i uzgodnimy szczegóły. Nie nagrywam na płytach tzw. lusterkach i oczekuje tego samego od ciebie. Gdy już uzgodnimy na co się wymieniamy ty wysyłasz do mnie pierwszy a ja robię to samo następnego dnia po otrzymaniu twojej paczki i sprawdzeniu jej zawartości (tylko przy pierwszej wymianie - przy ewentualnych następnych nie będzie już tych ceregieli).
Jeżeli nie masz nic na wymianę a chciałbyś mieć jakieś filmy to możesz je zamówić za zaliczeniem pocztowym. Cena od 5-7zł za CD w zależności od ilości filmów.
Maksymalne zamówienie to 30CD a minimalne 5CD.

Adres kontaktowy ricodivx@lj.pl

Pełny spakowany spis moich filmów (obecnie ponad 2000 pozycji) do pobrania tutaj

Seriale nowy dział z serialami w promocyjnej cenie :)

 
Filmy które szczególnie polecam :)
Monster (Monster)
Historia życia prostytutki Eileen Wuornos, która w 2002 roku została stracona wyrokiem sądu za zabójstwo sześciu osób, w tym policjanta. Od dziecka Eillen była maltretowana i wychowywała się w patologicznym środowisku w Michigan, co między innymi sprawiło, że jeszcze zanim ukończyła 13 lat, zaszła w ciążę i stała się prostytutką. W późniejszym czasie przeprowadziła się na Florydę, gdzie świadczyła swoje usługi kierowcom ciężarówek. Film skupia się na 9 miesiącach jej życia, na przełomie lat 1989/90, kiedy to Eillen pozostawała w homoseksualnym związku z kobietą o mieniu Shelby, oraz kiedy zaczęła zabijać mężczyzn, którzy próbowali ją zgwałcić. Przed sądem Wuornos argumentowała, że za każdym razem stawała w obronie własnej.
Zdobywca Oscara w 2004
Rip DVD
1CD
Napisy PL
Zlecenie (The Job)
C.J March wykonuje niecodzienny jak na kobietę zawód - jest zabójcą na zlecenie, kobietą-snajperem bez rodziny, przyjaciół i życia uczuciowego. Jedyną jej przyjemnością są znajomości na jedną noc, a relacje z otoczeniem ograniczają się do kontaktów z szefem, Vernonem Cray'em - dealerem narkotyków z którym lepiej nie dyskutować. Pewnego dnia niespodziewanie C.J odkrywa, że jest w ciąży . Konieczność zostania matką zmusza ją do poważnego zastanowienia nad dotychczasowym sposobem życia. Nie jest to jednak łatwe, bo oto szef powierza jej kolejne zlecenie ..
Rip DVD
1CD
Lektor PL
Zróbmy Sobie Wnuka (Zróbmy Sobie Wnuka)
Bohaterem filmu jest Maniek Kosela - chłop prosty, ale wyjątkowo zaradny. Ziemia, na której gospodaruje, cenniejsza jest niźli złoto. Nic więc dziwnego, że wpada w oko pobliskim biznesmenom, inwestorom z zagranicy i ... gangsterom. Ale Koselę martwi co innego. Sen z powiek spędza mu los dwójki dzieci: Zosi i Janka. Dorosłe toto, inteligentne, urody też im nie brakuje - a żenić się jakoś nie chcą! Za punkt honoru Kosela stawia więc sobie doprowadzenie dzieci do ołtarza. I to niekoniecznie z ich własnej woli...
Rip DVD
1CD
Film Polski

Władca Pierścieni: Powrót króla
(The Lord of the Rings: The Return of the King)

Trzecia część Trylogii Władcy Pierścieni, w której dochodzi do konfrontacji sił Władcy Ciemności Saurona ze zjednoczonymi siłami Ludów Śródziemia. Film opisuje ostateczne rozwiązanie, ciągniętej z epickim rozmachem, historii Pierścienia. W tej części wyjaśni się czy Frodowi uda się wykonać powierzoną mu misję, a mianowicie zniszczyć Jedyny Pierścień.
Zdobywca 11 Oscarów w 2004
Polska premiera 1.01.2004

Rip DVD
3CD
Napisy PL

Starsza Pani Musi Zniknąć (Duplex)

Młoda para odnajduje mieszkanie swoich marzeń. Jest tylko małe ale...w postaci staruszki mieszkającej piętro wyżej. Wkrótce chłopak i dziewczyna przekonają się na co ich stać, gdy muszą walczyć o odrobinę spokoju.

Polska premiera 16.04.2004
Rip DVD
1CD
Napisy PL
Król Lew 3: Hakuna Matata (Lion King 3: Hakuna Matata)
W nowym pełnometrażowym filmie ze studia Walta Disney, z dwójką najmniej docenionych a zarazem największych bohaterów sawanny - Timonem i Pumbą w rolach głównych, panuje radość, humor i zabawa! Król Lew 3 jest rozdziałem poprzedzającym opowieść o Simbie.Dzięki tej przygodowej komedii dowiecie się skąd pochodzą Timon i Pumba, jak się spotkali, i jak pomogli Simbie uratować Serengeti. Dzięki tej historii zrozumiecie najważniejsze wydarzenia znane z Króla Lwa, które wyglądają nieco inaczej, kiedy patrzy się na nie z perspektywy dwójki wesołych przyjaciół - jak na przykład scena w której król Mufasa przedstawia swoim poddanym małego Simbę. Wystarczy rzec, że podczas tej podniosłej chwili, gdy wszystkie zwierzęta składały pokłon swemu nowemu władcy, stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Przygotujcie się na zabawę naprawdę królewskiego formatu razem z wszystkimi ulubieńcami, Timonem i Pumbą, a także dwójką nowych bohaterów - mamą Timona i wujkiem Maksem.
Rip DVD
1 CD
Dubbing PL

Pan i władca: Na krańcu świata
(Master and Commander: The Far Side Of The World)

Komandor marynarki królewskiej "Lucky" Jack Aubrey i jego najlepszy przyjaciel, lekarz okrętowy dr Stephen Maturin pełnią służbę na fregacie o nazwie Surprise. Pewnego dnia ich statek zostaje znienacka zaatakowany przez przeważające siły wroga. Mimo, iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona, a wielu członków załogi odnosi rany, komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt. Gra toczy się o niezwykle wysoką stawkę, jaką jest dobre imię komandora. Jeśli uda mu się pokonać nieprzyjacielską jednostkę, zdobędzie rozgłos i sławę, jeśli nie, pogrąży siebie i swoją załogę.

Rip DVD
2CD
Napisy PL

Matrix 3 Rewolucje (The Matrix 3 Revolutions)
Maszyny są coraz bliżej Zionu. Za 20 godzin przebiją się do hangaru i rozpoczną oblężenie miasta. Neo wierzy, że jest w stanie zakończyć wojnę, ale w tym celu musi udać się do znajdującego się na powierzchni miasta maszyn. W wyprawie towarzyszy mu Trinity. Morfeusz, Niobe, Link i załoga 'Młota' postanawiają wrócić do Zionu i pomóc obrońcom. Droga jednak nie będzie łatwa, bowiem maszyny opanowały wszystkie główne kanały. Wojna pomiędzy ludźmi i maszynami zakończy się tej nocy. Nie wiadomo tylko, kto wyjdzie z niej zwycięsko.

Rip DVD
2CD
Napisy PL
Sindbad: Legenda Siedmiu Mórz
(Sinbad: Legend of the Seven Seas)


Kolejny powrót baśniowej postaci Sinbada Żeglarza. Bohater wyrusza w kolejną swoją podróż przez nieznane morza i krainy. Czekają go niebezpieczeństwa i przygody, spotkanie z Eris-Boginią Chaosu, rywalizacja z Proteusem i nowi przyjaciele.
Rip DVD
1 CD
Dubbing PL

Wszystko w Rodzinie (It Runs in the Family)

Opowieść o wielopokoleniowej nowojorskiej rodzinie, która staje w obliczu kryzysu grożącego jej rozpadem. W rolach głównych: Michael Douglas i Kirk Douglas, po raz pierwszy razem na ekranie...

Film znany także pod tytułem roboczym: "A Few Good Years".

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Szkoła Rocka (The School of Rock)
Dewey Finn zostaje wyrzucony z zespołu rockowego. Pozbawiony w ten sposób środków utrzymania, w obliczu widma bankructwa przyjmuje propozycję zastępstwa za nauczyciela muzyki w elitarnej szkole podstawowej. Niekonwencjonalnymi metodami nauki stara się rozwinąć w uczniach zamiłowanie do muzyki, zwłaszcza, że odkrywa w swojej klasie niesamowite talenty muzyczne, które mogą mu pomóc w wygraniu konkursu rockowego, a przez to w rozwiązaniu wszystkich kłopotów finansowych.
Polska premiera 27.02.2004
Rip DVD
1CD
Napisy PL

21 Gramów (21 Grams)

Tytuł najnowszego filmu legendarnych już twórców "Amores Perros" oznacza różnicę pomiędzy ciężarem właściwym ciała człowieka przed i tuż po śmierci. Wielu ludzi uważa, iż ta różnica - tytułowe 21 gram - jest ciężarem, jaki posiada dusza. Obraz opowaida o losach trójki bohaterów: Paula, Jacka i Christiany - ich wzajemnych stosunkach, począwszy od przyjaźni, przez miłość, po obesję i nienawiść...
Polska premiera 12.03.2004

Rip DVD
2CD
Napisy PL
To Właśnie Miłość (Love Actually)
Jest to debiut reżyserski jednego z najbardziej znanych scenarzystów Richarda Curtisa (”Dziennik Bridget Jones”; ”Cztery wesela i pogrzeb”). Film opowiada 10 historii miłosnych, które mają miejsce w Londynie. Jedną z nich jest opowieść o premierze Wielkiej Brytanii (Hugh Grant), który podczas pierwszego dnia urzędowania na Downing Street zakochuje się w Natalie (Martine McCutcheon) - dziewczynie pracującej w kancelarii.Pełno tu niewybrednych żartów, sytuacji rodem z czarnej komedii i teatru absurdu, są też 'momenty'. Poziom profanacji przesłodzonych gatunkowych schematów jest tu dość znaczny, ale nigdy nie przekracza granic dobrego smaku.
Rip DVD
2CD
Napisy PL
Uśmiech Mony Lizy (Mona Lisa Smile)
Katherine Watson (Roberts) wyjeżdża z Kalifornii, aby w Nowej Anglii w Wellesley College nauczać historii sztuki. Jest jesień 1953 roku. Katherine oczekuje, że jej studentki, najlepsze w całym kraju, wykorzystają możliwości, jakie zostały im dane w trudnych powojennych czasach. Wkrótce po przyjeździe, Katherine odkrywa, że środowisko w prestiżowej instytucji opanowane jest przez konformistów. Wg jednej z nauczycielek, Nancy Abbey (Marcia Gay Harden), pierścionek zaręczynowy na palcu młodej kobiety dużo więcej znaczy niż dobre wykształcenie. Kiedy Katherine zachęca swoje studentki do niezależnego myślenia, odczuwa niechęć konserwatywnych kręgów, w tym jednej ze studentek Betty Warren (Dunst). Betty, która niedawno wyszła za mąż, staje się zaciekłą przeciwniczką Katherine, kiedy ta przekonuje jej najlepszą przyjaciółkę, Joan Brandwyn (Stiles), do rozpoczęcia studiów prawniczych w Yale – mimo tego, że Joan czeka na oświadczyny swojego chłopaka. Dla bystrej i prowokacyjnej Giselle Levy (Gyllenhaal), Katherine staje się tak bardzo jej potrzebnym przykładem i mentorem. Słodka i nieśmiała Connie Baker (Goodwin) także znajduje odwagę, aby wziąć przykład z Katherine i pokonać własne wątpliwości. W świecie, który zdecydował za nie jak żyć, Katherine uczy je jak niezależnie myśleć. Poprzez próby swoich studentek pragnących odnaleźć swoją drogę w życiu, także Katherine odkrywa nowe elementy we własnym życiu.
Rip DVD
2CD
Napisy PL

Blind Horizon (Blind Horizon)

W tym thillerze, Val Kilmer gra Franka, mężczyznę który stracił pamięć gdy został postrzelony w małym pustynnym miasteczku w Nowym Meksyku. Stara sie odtworzyć przeszłość i zrozumieć swoją prawdziwą tożsamość. Frank wierzy że może być zamieszany w zamach na prezydenta.
Sam Sheperd występuje jako przebiegły szeryf a Neve Campbell jako kobieta podająca sie za żone Franka.

Rip DVD
1CD
Napisy PL

Emmett's Mark (Emmett's Mark)

Obraz opowiada historię tropiącego seryjnego zabójcę policjanta, który dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Ponieważ nie chce umrzeć w szpitalnym łóżku wynajmuje zawodowego mordercę aby ten zabił go szybko i nagle, ale nie wcześniej zanim oficer złapie ściganego przestępcę. Niestety, po jakimś czasie policjant dowiaduje się, że jego choroba nie jest śmiertelna, a raz złożonego zlecenia nie można już odwołać.

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Looney Tunes Znowu w Akcji
(Looney Tunes: Back in Action)

Niedoceniany przez wytwórnię Kaczor Daffy zostaje zwolniony z pracy przez pozbawioną poczucia humoru Kate Houghton. Przymusową eskortę do samych drzwi zapewnia mu ochroniarz DJ Drake, który nagle dowiaduje się, że jego ojciec - słynny aktor i szpieg w jednej osobie - został porwany. Z Duffym u boku, DJ wyrusza na ratunek, aby stawić czoła złemu Mr. Charmainowi (Steve Martin) i zbrodniczej Korporacji ACME. W ślad za nimi podążają Kate i Bugs. Studio zdecydowało bowiem, że królik potrzebuje jednak komediowego kompana, a Kate nie może wrócić do pracy, dopóki nie odzyska Daffiego dla wytwórni.
Polska premiera 20.02.2004
Rip DVD
1CD
Napisy PL

Pojedynek (The Reckoning)

Dreszczowiec rozgrywający się w średniowieczu. Adaptacja nominowanej do nagrody Booker Prize powieści Barre'go Unswortha pod tytułem "Morality Play". Po kilku niewyjaśnionych morderstwach małe miasteczko zamiera w przerażeniu. Wkrótce na miejsce przybywa trupa wędrownych aktorów, których głównym zadaniem staje się przerwanie pogłębiającego się szaleństwa i znalezienie zabójcy.
Polska premiera 09.2004

Rip DVD
1CD
Napisy PL

Dziewczyny z Kalendarza (Calendar Girls)

Komedia o członkiniach organizacji charytatywnej, które postanawiają zdobyć upragnione fundusze wydając... rozbierany kalendarz.

Polska premiera 4.03.2004

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Zmruż Oczy (Zmruż Oczy)
Po ucieczce z domu, dziesięcioletnia dziewczynka szuka schronienia u swojego byłego nauczyciela, outsidera, który odrzucił życie w mieście i osiadł na opustoszałej farmie pracując jako nocny stróż. Na przekór bogatym rodzicom, mała zadomawia się na odludziu. Nowy opiekun nie poddaje się ich naciskom i pozwala dziewczynce mieszkać razem z nim. "Zmruż Oczy" to opowieść o złożonej relacji między dziewczynką a jej nauczycielem. On otwiera przed nią świat wartości, wykraczających znacznie poza materializm jej rodziców, ona fascynuje się jego buntem.
Rip DVD
1CD
Film Polski
Tajemnica Aleksandry (Alexandra's Project)
Urodziny Steve'a (Gary Sweet), przeciętnego czterdziestolatka zajmującego kierownicze stanowisko w wielkiej korporacji, zapowiadają się wyjątkowo. Otrzymuje tego dnia długo oczekiwany awans. Wraca do domu, by podzielić się dobrą nowiną z żoną, Aleksandrą (Helen Buday) i dwójką dzieci - Emmą i Samem. Zastaje jednak mieszkanie puste i podejrzanie ciche. Przeszukując ciemne pomieszczenia, Steve znajduje zapakowaną w ozdobny papier kasetę wideo z napisem "Obejrzyj mnie". Na taśmie nagrane są życzenia od żony i dzieci. Lecz, gdy tylko Emma i Sam znikają z kadru, Aleksandra pojawia się z zupełnie niespodziewanym prezentem urodzinowym: zaczyna w bardzo uwodzicielski sposób tańczyć i rozbierać się. Steve jest zachwycony, dopóki nie zauważa pistoletu przystawionego do głowy swojej żony...
Polska premiera 13.01.2004
Rip DVD
1CD
Napisy PL

Foolproof (Foolproof)

Film opowiada historię trzech młodych ludzi, których hobby to teoretyczne planowanie napadów "doskonałych". Szantażowani przez groźnego gangstera nasi bohaterowie muszą swoje plany wprowadzić w czyn.
Typowe kino akcji i sensacji
Polska premiera 08.2004

Rip DVD
1CD
Napisy PL

Radio 2003 (Radio)

Opowieść o białym trenerze footballu z małego miasteczka w Południowej Karolinie, który zaprzyjaźnia się z opóźnionym w rozwoju czarnoskórym mężczyzną. Ich relacje zmieniają myślenie dotąd rasistowsko nastawionych mieszkańców. Jeden z lepszych filmów ostatnich miesięcy.
W rolach głównych Ed Harris i Cuba Godding Jr.

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Kumple (Buddy)
Bohaterami tej historii jest trzech młodych Norwegów, mających problemy z wejściem w tak zwane "dorosłe życie". Kristoffer to beztroski 24-latek, zarabiający na życie wyklejaniem bilbordów i dzielący mieszkanie w Oslo z dwoma kumplami: pozornym lekkoduchem Geirem i ekscentrycznym Stigiem Inge. Kristoffera poznajemy, gdy zastanawia się, czy przyjęcie zapasowych kluczy do mieszkania dziewczyny nie jest zbyt poważną decyzją w ich związku. W efekcie Elisabeth porzuca go dla swojego szefa. Geir z kolei angażuje się tylko w niezobowiązujące związki, podkreślając swoją niezależność. Za tą fasadą skrywa jednak bolesne i smutne tajemnice. Natomiast nieśmiały Stig Inge w duchu marzy o wielkiej miłości, ale świat przeraża go na tyle, że od dwóch lat nie opuszcza swojego osiedla.
Ich sytuacja zmienia się radykalnie kiedy wideo-pamiętnik Kristoffera trafia w ręce producenta popularnego telewizyjnego talk showu. Po upływie kilku tygodni Kristoffer staje się gwiazdą telewizji, a jego życie - własnością publiczną. Widzowie uwielbiają jego i jego zwariowanych przyjaciół. Ale popularność ma też swoją cenę: kumple Kristoffera nie mogą mu darować, że tysiące ludzi poznały ich sekrety. Odzyskanie ich zaufania nie będzie łatwe.
Polska premiera 16.01.2004
Rip DVD
1CD
Napisy PL

Belly Of The Beast 2003 (Belly Of The Beast)

Były agent CIA (Steven Segal) prowadzi prywatne śledztwo żeby odnaleźć swoją porwaną córkę. Przy okazji tego śledztwa wpada na trop politycznej intrygi. Korupcja, niebezpieczeństwo i zdrada. Żadne przeciwności nie są jednak w stanie przeszkodzić w realizacji celu.
Musi ocalić swoją córkę. Najnowszy film Stevwna Segala. Typowe kino akcji.

Rip DVD
2CD
Napisy PL

Gothika (Gothika)
Historia zajmującej się kryminalistami pani psycholog (Halle Berry), która pewnego dnia budzi się jako pacjentka własnego szpitala psychiatrycznego, nie pamiętając nic w sprawie morderstwa, które rzekomo popełniła. Gdy usiłuje odzyskać i pamięć i dobre imię, odkrywa w sobie ponadnaturalne zdolności.Dobra, interesująca rola Halle Berry, pomysłowa kompozycja obrazu i dźwięku, ciagła niepewność i strach, lecz nie ten dostrzegalny gołym okiem, jego bardziej wyrafinowana forma, która pozostaje w twoim umyśle długo po zakończeniu filmu.
Polska premiera 13.02.2004

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Zabić Króla (To Kill a King)

Opowieść o dramacie mężczyzny rozdartego pomiędzy lojalnością wobec swojej żony a lojalnością wobec Króla . Fabuła umiejscowiona jest w Anglii tuż po zakończeniu wojny domowej w XVII w. Kraj zrujnowany wojną potrzebuje odbudowy. Generał Fairfax chce odbudowywać kraj stopniowo, wiąże to z odbudową monarchii .Natomiast Tomas Cromwell jest bardziej radykalny, żąda krwi, chce stracenia króla. Walka charakterów i osobowości na tle wydarzeń historycznych.
Rip DVD
1CD
Napisy PL

Czynnik kontroli (Control Factor)

Lance Bishop (Adam Baldwin) jest zwykłym agentem ubezpieczeniowym. Jego życie zmienia się całkowicie od momentu kiedy szaleniec przekaże mu tajemnicze ostrzeżenie: "Gdybyś tylko wiedział to co ja wiem ..." Od tamtej pory Lanca prześladują nocne koszmary. Zaczyna także słyszeć przerażające głosy, które każą mu zabić jego żonę - Karen (Elizabeth Berkley). Lance zdaje sobie sprawę, że jest w pułapce, nie może nikomu zaufać - nawet sobie...

Rip DVD
1CD
Napisy PL

Anything Else (Anything Else)

Postać Woody'ego Allena to niespokojny artysta z Nowego Jorku. Ma romans z egocentryczną młodą kobietą, o którym dowiaduje się jej chłopak. Także ojciec dziewczyny jest przeciwny temu związkowi i gania bohatera z pistoletem w ręku...

Rip DVD
1CD
Napisy PL

Córka Mojego Szefa (My Boss's Daughter)

Dla młodego chłopaka, próbującego zdobyć dziewczynę swoich marzeń, nadchodzi życiowa szansa. Jego szef, a prywatnie ojciec wspomnianej dziewczyny, prosi go o przysługę. Ma za zadanie przypilnować jego domu. Początkowo proste zadanie, coraz bardziej się komplikuję. Kolejne osoby przeszkadzają chłopakowi w osiągnięciu jego głównego celu...

Rip DVD
1CD
Napisy PL

Veronica Guerin (Veronica Guerin)

Oparty na faktach film Joela Schumachera. Cate Blanchett w roli Veroniki Guerin, dziennikarki, która zdemaskowała irlandzki gang narkotyków płacąc za to najwyższą cenę.

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Stara Baśń - Kiedy Słońce Było Bogiem
Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje "krwawy książę" Popiel, który aby zapewnić sukcesję synowi, morduje cały swój ród. Jego zbrodnie wywołują bunt kmieci. Ziemek, młody myśliwy i wojownik, zakochany w córce kmiecia Wisza, pięknej Dziwie, nie chce pogodzić się z wolą ojca dziewczyny, który przeznaczył ją bogom i oddał do chramu Świętowita. Postanawia walczyć o swą ukochaną. Na swej drodze Ziemek spotyka Piastuna byłego dowódcę zbrojnych księcia Popiela. Decyduje się podjąć wraz z nim i kmieciami walkę przeciwko "krwawemu księciu". Jak bogowie pokierują losami bohaterów?
Rip DVD
1CD
Film Polski

Mali Agenci 3D (Spy Kids 3: Game Over)

Trzecia już część przygodowo-familijnego filmu Roberta Rodrigueza opowiadającego o przygodach nastoletnich szpiegów pracujących, tak samo jak ich rodzice, dla rządu USA. Tym razem Carmen zostaje uwięziona w wirtualnej grze stworzonej przez niejakiego "Toymakera" (Sylvester Stallone). Juni rusza na pomoc siostrze, podejmując tym samym walkę ze złem, które zagraża całemu światu!

Rip DVD
1CD
Napisy PL

Okrucieństwo nie do przyjęcia (Intolerable Cruelty)

Pewna piękna kobieta utrzymuje się z ...rozwodów, ma już ich kilka na swoim koncie. Niestety ostatnią sprawę rozwodową prawnik przeprowadził na jej niekorzyść. Marylin Rexroth (Catherine Zeta-Jones) postanawia zemścić się zdolnym na prawniku. Planuje go omotać, potem wyjść za niego i w końcu rozwieść się, na bardzo niekorzystnych dla niego warunkach.

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Tatuaż (In The Cut)
Frannie Avery (Meg Ryan) jest wykładowcą literatury. Dość nieufnie podchodzi do związków z mężczyznami. Jednak sytuacja zmienia się, gdy poznaje detektywa Malloy'a (Mark Ruffalo), który prowadzi sprawę morderstwa dokonanego w jej sąsiedztwie. Za sprawą przyrodniej siostry Frannie - Pauline (Jennifer Jason Leigh) - ich związek nabiera ostrego, seksualnego charakteru. Jednak w miarę jak zaczynają mnożyć się nierozwikłane przypadki tajemniczych morderstw, Frannie zaczyna się coraz bardziej bać Malloy'a. Przerażona rozgrywającymi się wydarzeniami postanawia wziąć sprawy w swoje ręce - gra toczy się przecież o jej własne życie.
Polska premiera 30.01.2004
Rip DVD
2CD
Napisy PL
Pod słońcem Toskanii (Under the Tuscan Sun)
"Pod słońcem Toskanii" to wbrew pozorom niebanalny film.Choć porusza wartości jakże obecne a jednocześnie poszukiwane przez nas wszystkich, dzieje się to w sposób bardzo subtelny. Fabuła jest poniekąd wielowątkowea, gdyż nie tylko o uczucia tam chodzi( to widać na pierwszy rzut), pojawiają się tam niesamowite obrazy stosunków międzyludzkich, na róznych płaszczyznach. Bohaterka ma przyjaciółkę lesbijkę...ile sympatii wzbudza ta osoba...Polacy remontujący willę bohaterki, to obraz zachaczający o nasza rzeczywistośc,realia dla nas Polaków są bardzo jaskrawe, bo czy tak nie jest ,że każdy wyjeżdża z tego kraju za "kawałkiem chleba".I jak przyjemnie sie ogląda nie przejawy, ale nieudawaną sympatię do pracujących we Włoszech Polaków. W końcu widoki, zapierające dech w piersiach...i niesamowita , potwierdzająca poziom widoczny w "Niewiernej" gra aktorki Diane Lane, sprawia, że film wcale nie jest płytki, lecz powiewa od niego subtelnośc, piękno, wrażliwość na drugiego człowieka, ale też na sztukę...zatem jest w tym filmie wszystko to czego człowiek opuszczający szarą rzeczywistość i wchodzący do kina z nadzieją na 2 godzinki w innym swiecie, nie doznaje rozczarowania. Gorąco polecam.
Polska premiera 5 12.2003
Rip DVD
2CD
Napisy PL

Kod 11-14 (Code 11-14)
Atrakcyjna Jessica Larson zostaje w bestialski sposób zamordowana w swoim domu. Agent FBI Kurt Novak (David James Elliott), prowadzący śledztwo w tej sprawie, odkrywa, że trop wiedzie do Australii. Policjant wraz z żoną Michelle i kilkuletnim synem Johnnym wyjeżdża służbowo do Sydney. Gdy policja z Australi aresztuje podejrzanego o morderstwo człowieka, Kurt z rodziną wraca do USA. Podczas powrotnego lotu do Los Angeles na pokładzie samolotu zostaje zamordowana młoda kobieta. Wszystkie dowody wskazują, że sprawcą jest poszukiwany przez Kurta zabójca. Wśród pasażerów wybucha panika. Tymczasem psychopata porywa małego Johnny'ego i uszkadza system sterowniczy maszyny...

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Dobry Piesek (Good Boy!)
Film opowiada zabawną historię, w której psy odgrywają główne role. Jak się okazuję są one inteligentną, obcą rasą z kosmosu, przysłaną na ziemię tysiące lat temu z misją szpiegowania ziemian, co doprowadzić ma do inwazji i przejęcia planety. Ale kiedy psy zaprzestają składać swoje raporty, z ich ojczystej planety Sirius zostaje wysłany Canid 3942, aby sprawdzić co się dzieje. Canid 3942 spotyka na Ziemi Owena Bakera, młodego chłopaka, który nazywa psa imieniem Hubble. Kiedy staje się jasne, ze psy zapomniały o swojej misji, Hubble postanawia z pomocą Owena przypomnieć im o ich zadaniu. Muszą zdarzyć przed inspekcją z planety Sirius. Jeżeli zawiodą, wszystkie psy zostaną zabrane z Ziemi.
Polska premiera 16.12.2003
Rip DVD
1CD
Napisy PL

Kevin Sam w Domu 4 (Home Alone 4)

Akcja filmu rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach opowiedzianych w poprzdnich częściach. Rodzice Kevina rozwiedli się i chłpiec mieszka z matką. Na Boże Narodzenie wybiera się jednak w odwiedziny do ojca, który dzieli teraz życie z bogatą kobietą. Oczywiście jej posiadłośc stanie się celem złodziei, z którymi Kevin będzie musiał sobie poradzić.
Polska premiera 2004

Rip DVD
1CD
Napisy PL
Autostopowicz (The Hitcher)

Jim Halsey (C. Thomas Howell) wracając samochodem z podróży służowej zabiera autostopowicza. Nie wie, że autostopowicz, John Ryder (Rutger Hauer) jest psychopatycznym mordercą. Od tej chwili zaczyna się swoistego rodzaju gra między Halsey'em a Ryder'em. Kto wyjdzie z niej cało? Doskonały thriller ze znakomitą rolą, niezapomnianego Rutgera Hauer'a.
Rip DVD
1CD
Napisy PL
Ława Przysięgłych (The Runaway Jury 2003)
Nick Easter to tajemniczy mężczyzna, któremu udaje się zostać przewodniczącym ławy przysięgłych w precedensowej sprawie przeciwko producentowi broni. Wraz z piękną dziewczyną Marlee starają się wpłynąć na decyzje pozostałych sędziów przysięgłych i prawników. W procesie wdowa po ofierze strzelaniny skarży wytwórcę broni, która była użyta podczas zabójstwa jej męża, zarzucając, że był świadomy nieprzestrzegania przepisów o sprzedaży pistoletów przez detalistę.
W rolach głównych Dustin Hoffman, Gene Hackman i John Cusack
Polska premiera 26.03.2004
Rip DVD
2CD
Napisy PL

Następna porcja opisów =>1<= =>2<= =>3<= =>4<=Pre DVD w opisie filmu - jakość pomiędzy VCD a DVD
spis filmów zip

TOP 100 MULTIMEDIA, GIGANTYCZNY RANKING STRON

 
 

Strona optymalizowana pod IE 5.0 i wyższe dla rozdzielczości 800x600